WIZYTA GUBERNATORA DYSTRYKTU 2230 RI

W ubiegłą niedzielę w restauracji Polanicki Gościniec wyjątkowo rozległ się dźwięk dzwonu rotariańskiego, bowiem do klubu RC Polanica-Zdrój zawitał z wizytą gubernator dystryktu Rotary International Polska–Białoruś–Ukraina Mirosław Hawryliw. Odwiedziny każdego klubu Rotary w dystrykcie należą do jednego z jego obowiązków. Prezydent najmłodszego klubu rotariańskiego w Polsce Henryk Grzybowski przedstawił członków klubu i opowiedział o jego działalności. Jest się czym pochwalić, bowiem klub funduje stypendium dla uzdolnionej skrzypaczki z Kłodzka, kształcącej się już we Wrocławiu i w znacznej mierze wspomógł zakup skrzypiec dla Państwowej Szkoły Muzycznej w Kłodzku. Udało się dopiąć, za pośrednictwem RC Mińsk, darowiznę medykamentów dla szpitala w Brześciu na Białorusi. Zaawansowane są przygotowania do wyjazdu siedemnastoletniej członkini rotariańskiego Interaktu na roczny pobyt w USA. 

Gubernator Hawryliw przekazał najnowsze wiadomości i przesłanie Rotary na nową kadencję. Gubernator jest mieszkańcem Lwowa, stąd zaprosił członków polanickiego klubu na czarter szóstego już klubu RC w tym milionowym mieście. Ponieważ polaniczanie (choć członkami klubu są mieszkańcy całej ziemi kłodzkiej) chętnie nawiążą kontakt z klubem ukraińskim, M. Hawryliw obiecał skontaktować ich z klubem położonym w miejscowości o podobnym charakterze, uzdrowiskowej lub podgórskiej, których na Ukrainie nie brakuje. Jako zachętę zabrał piękny album o kłodzkim kurorcie, wydany onegdaj przez TMP.

WizytaGubernator2

WizytaGubernator1

Już następnego dnia, na co poniedziałkowym spotkaniu, guest-speakerem był krakowski himalaista. Marcin Niedziółka prowadzi trekingi nie tylko w Himalaje, ale przez Amazonię, Argentynę czy słynną drogą Route 66, łączącą Chicago z Kalifornią.

 MarcinNiedziolka1