I POLANICKI RAJD ROTARIAŃSKI

W dniach 17–18 września 2010 odbył się I Polanicki Rajd Rotariański. Oprócz rotarian polanickich wzięli w nim udział rotarianie z Wrocławia i Jeleniej Góry. Przewidziano zarówno rajd pieszy na Kamienną Górę miejskim szlakiem turystycznym (tzw. „serduszkowym”) po stokach gór otaczających miasta dla bardziej wymagających, rajd rowerowy, jak i spacer po mieście. Niektórzy dotarli aż do Torfowiska pod Zieleńcem. Rajd został zorganizowany przez nowo powstały klub Rotary International w Polanicy-Zdroju, a został poprzedzony biesiadą z muzyką na żywo w stylu country z Korneliuszem Pacudą, związanym z Polanicą poprzez odbywające się w latach poprzednich „Przepustki do Mrągowa”. Ten najlepszy znawca country w Polsce prowadził w Trójce audycje muzyczne. Niedawną dyrektorką tej rozgłośni była Magdalena Jethon, polaniczanka z urodzenia. Honorowym gościem imprezy, która będzie kontynuowana corocznie był Tadeusz Płuziński, gubernator dystryktu RI obejmującego Polskę, Białoruś i Ukrainę na lata 2008/2010.