MUZYCZNA PASJA I POMOC POTRZEBUJĄCYM

Na zaproszenie polanickiego Klubu Rotariańskiego, 4 grudnia w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji odbył się niecodzienny koncert, podczas którego mielismy okazję słuchać wykonawców nie związanych profesjonalnie z muzyką, a jednak wzbudzających sympatię słuchaczy i koncertujących nawet na estradach filharmonii.

Ten niezwykły zespół został założony 4 lata temu przez pasjonata muzyki - Macieja Sygita, szefa firmy konsultingowej, który tworzy aranże dla swego zespołu i wspólnie z nimi muzykuje.

Zespół nosi nazwę Sygit Band od nazwiska jego założyciela i składa się z 13 muzyków i 11 wokalistów, wśród których są m.in.: śpiewający językoznawca prof. Jan Miodek, konsul honorowy Holandii Wojciech Zipser, były marszałek województwa chirurg Paweł Wróblewski (harmonijka ustna), profesorowie medycyny jak Marek Sąsiadek i Marek Ziętek.

Licznie przybyłą publiczność przywitał Prezydent Rotary Club Polanica

1AndrzejOlszewski

Andrzej B. Olszewski

przedstawiając główne cele działalności stowarzyszenia oraz poinformował o przeznaczeniu zebranych funduszy na pomoc stypendialną dla utalentowanej młodzieży z Ziemi Kłodzkiej.

Pierwszy utwór zespołu, dał możliwość muzycznego przedstawienia się poszczególnym instrumentalistom (akordeon, klarnet, saksofon, 2 trąbki, gitara basowa, perkusja, harmonijka ustna, gitara, klawisze). W kolejnych pozycjach programowych prezentowali się wokaliści.

Repertuar przedstawiony na koncercie w Kłodzku, zawierał znane i popularne utwory takich kompozytorów jak Georg Gershwin i Władysław Szpilman, oraz przeboje gwiazd estrady: Piotra Szczepanika, Czesława Niemena, Franka Sinatry. Wśród wokalistów znaleźli się m.in: przedstawiciel firmy komputerowej, prezes firmy tekstylnej, chirurg i nawet rektor Akademii Medycznej

2MarekZitek

prof. Marek Ziętek,

który urodził się w Kłodzku. Profesor Jan Miodek niestety nie zdołał dotrzeć do naszego miasta z powodu uciążliwości ruchu drogowego tej zimy, ale mamy nadzieję, że nie był to jedyny koncert Sygit Bandu w naszym mieście i zważywszy na zainteresowanie, jakim cieszył się występ tego zespołu, być może polanicki Club Rotary ponownie zorganizuje koncert, na którym będziemy mieć przyjemność słuchania śpiewającego językoznawcy.

Licznie przybyła publiczność (około 170 osób) gorąco przyjmowała wszystkich wykonawców, ale największy entuzjazm wywołało wykonanie przez

3ZdzisawSkorek

Zdzisława Skorka

utworu „Gdybym był bogaczem” i zaśpiewanie ponowne na „bis”. Słuchacze z przyjemnością obejrzeli występ zespołu w którym radość z muzykowania i muzyczna pasja była wyraźnie zauważalna.

Działalność tego zespołu i idea której służą, zasługuje na najwyższe uznanie jak również cenna inicjatywa rotariańskiego klubu zorganizowania interesującego, charytatywnego koncertu celem ufundowania stypendiów.

Nie często w naszych czasach udaje się znaleźć ludzi, którzy nie szczędzą czasu i pieniędzy na to, aby nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują.

4MonikaPfanhauser

Chirurg Monika Pfanhauser